Radioklub OK1KIK & OL4K Contest station
VHF - UHF - SHF - MicroWave
Valid HTML 4.01 Transitional
Valid CSS!
Contesting | 2013 | VHF Contest
OL4K VHF Contest 2013.
OL4K VHF Contest 2013.
 
    První celý víkend v září (7. - 8. 9. 2013) jsme se zúčastnili VHF Contestu, jako už tradičně z naší vysokohorské základny v Krkonoších.
    V pátek jsme přijeli podle plánu. V prvním voze řidič Michal OK1MTZ s navigátorkou Helenou. A hned za nimi druhý vůz s řidičem Jirkou OK6JP, navigátorem Vojtou OK1JKV a spolucestující Pavlínou OK7YL.
    Michal s Helenou překvapili zcela novým prvkem - létajícím drakem. Byl na obloze dřív než anténa. I když jsme se měli na co koukat, pustili jsme se do práce. Stožár s anténou byl brzo postavený. Večer jsme si užili tříděním QSL lístků - příště snad zase budeme hrát Člověče, nezlob se.....
    V sobotu nám počasí víc než přálo... Sluníčko svítilo, nefoukalo, prostě vydařený konec léta. Michal, Helena a Pavlína šli na houby, úlovek nebyl nijak slavný, ale procházka byla pěkná. Jirka se vypravil na Sněžku a zdolal ji už podruhé toto léto. Bohužel spojení ve 13:00 s delta kroužkem na OK0N se tentokrát nepovedlo z důvodu rušení. Ale první historické spojení s Pavlínou OK7YL/p se povedlo. Vojta hlídal chalupu a to velmi dobře. Našli jsme anténu i draka. Odpoledne dorazil Emil OK1CS se syny. A přišlo překvapení. Ne, že bychom vztyčili dvě antény, ale na obloze se třepotali dva draci.
    Ve čtyři hodiny času, na který jsme zvyklí, začal závod. Jako první se žezla ujal Michal. Jeho výkon byl opravdu obdivuhodný. Kolem půlnoci na jeho místo zasedl Jirka. Ještě nevěděl, že bude mít společnost. Ve dvě ráno se probudila Pavlína, která ho v závodu jako posluchačka doprovázela do pěti hodin. Jirko, díky za školu! Po našem odchodu do hajan se k mikrofonu a pastičce posadil Emil, který vcelku úspěšné tažení dovedl dokonce. V neděli odpoledne jsme všechno sbalili a rozloučili jsme se. Ale víme, že to není nadlouho.
    Díky všem za spojení a těšíme se na slyšenou v UHF závodě.
    Celkové výsledky: [www.vhfcontest.net].

 
Band QSO Points
144 MHz 377 113 974

 

OL4K VHF Contest 2013 144 MHz LP
OL4K VHF Contest 2013 144 MHz LP


 
Mapa QSO
Mapa QSO
 

 
Drak číslo 1.
Drak číslo 1.
 
Drak číslo 2.
Drak číslo 2.
 
Michal OK1MTZ v plném tempu.
Michal OK1MTZ v plném tempu.
 
Pavlína OK7YL.
Pavlína OK7YL.
 
Emil OK1CS promýšlí strategii.
Emil OK1CS promýšlí strategii.
 
12 el DK7ZB z produkce OK5IM.
12 el DK7ZB z produkce OK5IM.
 
Zapsala Pavlína OK7YL
Foto Jirka OK6JP
Poslední změna: 2014-01-26 22:41:35