Radioklub OK1KIK & OL4K Contest station
VHF - UHF - SHF - MicroWave
Valid HTML 4.01 Transitional
Valid CSS!
Contesting | 2013 | A1 Contest
OL4K A1 Contest 2013
OL4K A1 Contest 2013.
 
    První celý víkend v listopadu (2. - 3. 11. 2013) se konal A1 Contest.
    Na tento závod jsme vyrazili ve 4 skupinách. V první byli Michal OK1MTZ, Jirka OK1DKJ, Pepa OK1USI a Emil OK1CS, ve druhé byl Jirka OK6JP, Vojta OK1JKV a Pavlína OK7YL, ve třetí pak Mirek OK1DOM s Jirkou OK1DDQ a ve čtvrté (sobotní) byl Vašek OK1RH.
Logistika : Pavlína OK7YL, Jirka OK6JP, Vojta OK1JKV a Michal OK1MTZ.
Vysílači : Vašek OK1RH, Mirek OK1DOM, Emil OK1CS, Jirka OK1DKJ, Jirka OK1DDQ a Pepa OK1USI.
    Páteční příjezd na kótu byl v naprosté pohodě a počasí na toto období bylo nádherné. Diskuze o tom, co postavíme a na co to pojedeme, jsme nechali až na sobotní dopoledne.
    Po probuzení, snídani a tak :-) proběhla diskuze, na co to vlastně pojedeme ..... Následně bylo rozhodnuto, že anténa bude stejná jako jako při letošním VHF a zařízení bude od Mirka OK1DOM. Nejdříve tedy šla nahoru anténa a pak se začalo řešit, zda to jedeme na PA 1 nebo PA 2. Bohužel při kontrole HW nám první PA odešel ... a proto se použil 2. PA. Dále bylo zjištěno, že zařízení nemá zvlášť RX a TX vstup/výstup, proto se začalo řešit, jak budeme přepínat RX a TX cestu. Použili jsme relé na 28V a začalo hledání řešení, jak ho budeme spínat. Řešení bylo celkem jednoduché, jen jsme na to nebyli moc připraveni, ale nakonec se to zvládlo do začátku závodu. První spojení máme sice až po 12 minutách od začátku závodu, ale zatím se zdá, že to doženeme ... :-)
    V 00:09 UTC máme aktuálně 237 spojení a přes 80k bodů. Venku fouká pěkně vítr, na anténu není skoro vidět, ale snad nám nespadne .... Teplota je venku pěkných +8,2°C a uvnitř máme příjemných 21,9 °C.
    V neděli dopoledne začalo opět pršet a foukat nárazový západní vítr, chvílemi i docela silný. Naštěstí stožár s anténou to bez problémů ustály až do konce závodu. Jak se blížil konec závodu, tak jsme si říkali, zda přestane pršet, abychom mohli začít sklízet "za sucha". Naše přání bylo vyslyšeno a na cca 90 minut přestalo pršet, ale po půl páté opět začalo, foukal silný západní vítr a aby toho nebylo málo, tak se déšt začal pomalu měnit na malé kroupy. Dotoho viditelnost spadla na max. 10 metrů. Takže jsme urychlili závěrečné práce, abychom mohli co nejrychleji vyrazit do nížiny, k našim domovům. Po sjezdu do cca 800 m.n.m. byla již viditelnost o dost lepší, ale stále pršelo. Zpáteční cestu jsme tentokráte zvolili přes Turnov, protože na naší standardní cestě jsou 2 omezení (jedna objízdná trasa a jednou se doprava řídí jen jedním směrem, v pátek jsme tam čekali 30 minut).
    Děkujeme všem za spojení v této závodní sezóně a těšíme se na další v roce 2014.
    Celkové výsledky: [www.vhfcontest.net].

 
Band QSO Points
144 MHz 365 136 989

 

 
Mapa QSO 144 MHz
Mapa QSO 144 MHz
 

Pozor na pec, je horká .... :-)
Pozor na pec, je horká .... :-)

Tak dlouho fakt nevydržím, už to bude .... ?
Tak dlouho fakt nevydržím, už to bude .... ?

Vidíte naší anténu .... ?
Vidíte naší anténu .... ?

Přes mraky toho není moc vidět ... :-(
Přes mraky toho není moc vidět ... :-(

Vašek OK1RH v plném nasazení .....
Vašek OK1RH v plném nasazení .....

Vašek OK1RH u zařízení a Mirek OK1DOM u ON4KST
Vašek OK1RH u zařízení a Mirek OK1DOM u ON4KST

Mirek OK1DOM u zařízení dává výzvu .....
Mirek OK1DOM u zařízení dává výzvu .....

Jirka OK1DDQ u zařízení dává výzvu .....
Jirka OK1DDQ u zařízení dává výzvu .....

Emil OK1CS u zařízení dává výzvu .....
Emil OK1CS u zařízení dává výzvu .....
Zapsal Jirka OK6JP
Foto Jirka OK6JP
Poslední změna: 2014-02-27 21:05:58