Radioklub OK1KIK & OL4K Contest station
VHF - UHF - SHF - MicroWave
Valid HTML 4.01 Transitional
Valid CSS!
Contesting | 2013 | MW Contest
OL4K 2. MW Contest 2013
OL4K MW Contest 2013.
 
    První celý víkend v červnu (1. - 2. 6. 2013) se konal Mikrovlnný závod, opět jsme se zúčastnili z našeho závodního stanoviště v Krkonoších.
    Co se má podělat nechť se podělá...
    Celý závod se včetně příprav odehrával přesně v tomto duchu. Začalo to katastrofálním nedostatkem lidí. Ve finále jsme na páteční odjezd zůstali Vojta OK1JKV, Pavlína OK7YL, a já Michal OK1MTZ. K tomu jsem si přibalil drahou polovičku Helenu, díru po ve čtvrtek vytrženém zubu a začínající chřipajznu. V sobotu nás měl ještě doplnit Jirka OK6JP a snad Emil OK1CS se Sašou OK1UEI. Cesta proběhla až na dvacetikilometrovou, špatně značenou objížďku, docela dobře.
    Po příjezdu na naše závodní QTH (JO70TQ) nás přivítalo docela teplé, občas i slunečné počasí. Bohužel se silně hlásila chřipajzna a tak jsme toho vlastně vůbec nijak nevyužili. Snad jen tolik, že jsme se optimisticky dohodli pokusit se postavit vše od 23 cm až do 24 GHz.
    V sobotu, plni elánu, nás však zaskočilo počasí. Jak říkal děda Komárek v nejmenovaném filmu: „Chčije a chčije“. Provazy vody z hora nás od té chvíle doprovázely až do nedělního návratu domů. Stavět se začalo až v poledne po příjezdu Jirky a jeho nového PA na 13 cm. Počáteční optimismus nás pomalu opouštěl a tak došlo k zredukování na pásmo 23 cm na jednom a 1,2 + 13 cm na druhém stožáru. Vše se podařilo postavit a zprovoznit až více jak hodinu po začátku závodu. V tu dobu jme již měli jistotu, že náš mini tým zůstane nikým neposílen.
    Podmínky nic moc. Jirka jel celý závod 13 cm, já s přispěním Pavlíny 23 cm. 24 GHz jsme pro silný déšť nechali na neděli. Kolem půl třetí ráno přišla velká bouřka a tak jsme vytahali kabely z rádií a šli na kutě. Moje probuzení nebylo nejlepší. Vojta mě oznámil, že stožár s dvoumetrovou parabolou na 23cm spadl. To byl konec. Lano nevydrželo množství vody, sílu větru a možná i nějaká výrobní vada, čert ví. Mohlo to dopadnout hůř. Odnesla to snad jen ta parabola. Chalupa, druhý stožár a hlavně celý tým to přežil bez újmy. Zbytek závodu Jirka dojel 13 cm a společně se mnou 24 GHz. Podmínky však byly natolik bídné, že jsme neudělali ani Pavla OK1AIY/P na Klínovec.
    Po druhé hodině našeho času jsme začali balit a kolem páté vyrazili k domovu. Zprávy o povodních, čerpané z internetu, nás z Prahy, potažmo z Ústí nad Labem děsily. A oprávněně. Silnice na levém břehu Vltavy z Prahy do Roztok už byla zaplavená a tak nás čekala asi 15km dlouhá objížďka. Vojta dojel do Ústí bez problémů.
    Závěrem: Kdyby nás bylo víc, mě nebylo blbě, svítilo více slunko, méně pršelo, nespadl by stožár, nepolámala se parabola, byly lepší podmínky a cesta do Roztok nebyla uzavřená tak to byl docela fajn mikrovlňák.
    Díky celému týmu a všem co nám dali, (nebo se pokoušeli dát) body.
    Celkové výsledky: [www.vhfcontest.net].

 
Band QSO Points
1.3 GHz 60 11 687
2.3 GHz 25 5 209
24 GHz 3 233

 

 
Mapa QSO 1.3 GHz
Mapa QSO 1.3 GHz
 
Mapa QSO 2.3 GHz
Mapa QSO 2.3 GHz
 
Mapa QSO 24 GHz
Mapa QSO 24 GHz
 

 
Před pádem...
Před pádem...
 
...a po pádu.
...a po pádu.
 
Takhle to dopadlo.
Takhle to dopadlo.
 
Duha.
Duha.
 
Zapsal Michal OK1MTZ
Foto Jirka OK6JP
Poslední změna: 2014-01-26 22:41:36