Radioklub OK1KIK & OL4K Contest station
VHF - UHF - SHF - MicroWave
Valid HTML 4.01 Transitional
Valid CSS!
Contesting | 2016 | VHF Contest
OL4K VHF Contest 2016 LP
OL4K VHF Contest 2016 LP
 
    První celý víkend v září (3. - 4. 9. 2016) jsme se zúčastnili VHF Contestu z našeho contestového QTH.
    Na závod jsme vyrazili v pátek odpoledne v sestavě Michal OK1MTZ, Helena OK1-36453, Jirka OK6JP, Pavlína OK7YL, Vojta OK1JKV, Emil OK1CS, Pepa OK1USI a Jirka OK1DDQ.
    Plánujeme mít 2 pracoviště, jedno hlavní a druhé vyhledávací. Přípravy na jejich stavbu necháme ale až na sobotu. Uvidíme, zda to nakonec bylo správné rozhodnutí.
    V sobotu jsme zahájili přípravné práce na stavbu pracovišť. Přípravy a konečná realizace nám šla celkem od ruky. Došlo k nové konstrukci a tak se operativně řešilo co a jak zapojit, aby to nakonec správně fungovalo, hi. Před vztyčením stožáru jsme provedli základní měření, zda je vše OK. To se nám vyplatilo, protože u krátké antény bylo změřeno vysoké PSV. Vyměnili jsme dipól včetně napájecího kabelu, znovu změřili PSV a už to bylo veselejší. Teď už můžeme stožár vztyčit. Později jsme při prohlídce dipólu zjistili, že je problém v utrženém přívodu k dipólu u symetrizační smyčky. Osobní volno, když už bylo postaveno a nebo nebyla směna u rádia, využila řada z nás buď k procházce po okolí či sběru lesních plodin. Hub bylo minimum, ale o něco více bylo zase borůvek, sice menších zato dostatek. Počasí nám přálo, nepršelo a odpoledne vykouklo i sluníčko, teplota okolo 20°C. Po časovém znamení, které ohlásilo přesně 16 hodin místního času, zahájil Michal závod. Postupně jsme se u mikrofonu či klíče vystřídali všichni, někdo se zdržel déle jiný jen krátce, hi. Páteční i sobotní noc byla úžasná, obloha bez jediného mráčku a tak se bylo na co koukat (obloha plná hvězd).
V neděli jsme neúnavně pokračovali. Někteří, opět ve chvilce svého osobního volna, využili příležitosti ke sběru borůvek či procházce. Závod jsme ukončili úderem 16. hodiny místního času a hned začalo balení všeho vybavení. Při tomto "mezifrekvenčním" závodě jde balení celkem od ruky, hi a tak bylo celkem brzo hotovo. Až po závodě, při balení, na nás spadlo pár kapek vody. Jak jsme nakonec zjistili, tak to mělo být varování, že za pár minut přijde větší přeháňka. V tu dobu se již většina aktivit odehrávala uvnitř, tak nám to ani moc nevadilo. Po cca 15 minutách bylo zase hezky a tak závěrečné foto proběhlo za "sucha". K domovům jsme se rozjeli těsně po půl šesté. Cestou nás potrápily uzavírky a kolony, ale i tak Vojta stihnul svůj vlak ještě s rezervou, hi.

Děkujeme všem za spojení a těšíme se opět na slyšenou.


Band QSO Points
144 MHz 286 74 492 
Mapa QSO 144 MHz
Mapa QSO 144 MHz
 
OL4K VHF Contest 2016.
Celkový pohled na antény ....
 
Sobotní západ slunce.
Sobotní západ slunce.
 
Pohled na antény ze spodu.
Pohled na antény ze spodu.
 
Emil u zařízení.
Emil u zařízení.
 
Vojta u vyhledávacího a Jirka u hlavního zařízení.
Vojta u vyhledávacího a Jirka u hlavního zařízení.
 
Zapsal Jirka OK6JP

Foto Jirka OK6JP
Poslední změna: 2016-09-11 18:46:05