Radioklub OK1KIK & OL4K Contest station
VHF - UHF - SHF - MicroWave
Valid HTML 4.01 Transitional
Valid CSS!
Contesting | 2012 | VHF Contest
OL4K VHF Contest 2012.
OL4K VHF Contest 2012.
 
    První celý víkend v září (1. - 2. 9. 2012) jsme se zúčastnili VHF Contestu, jako už tradičně z naší vysokohorské základny v Krkonoších.
    Letošní VHF závod proběhl přesně v duchu předchozích závodů. I přes veliké sliby a plány kdo všechno pojede jsme zůstali ve středu večer jen tři. Já, Michal OK1MTZ, Vojta OK1JKV a Jirka OK1-35506. To opravdu nebylo mnoho a tak díky Vojtovi, který žhavil drát -hi, nakonec posílili naší výpravu Mirek OK1DOM a Vašek OK1RH.
    Na Rozhled jsme dorazili v pátek v podvečer i s naším tajným trumfem v osobě Pavlíny, současné tajemnice ČRK. Co čert nechtěl zrovna Pavlíny slavily své svátky a tak i my jsme nezůstali stranou a vtipnou historkou z natáčení a nějakým tím žejdlíkem jsme jmeniny oslavili.
    12 element DK7ZB z dílny OK5IM při polním dnu vykazovala špatné PSV a tak jsme v sobotu dopoledne předělali její transformaci. Po změření došlo k našemu uspokojení a s PSV 1 : 1,3 šla na náš trubkový, cca 10 m vysoký stožár s rotátorem dole a kamerovým snímáním polohy. Zařízení tentokráte dodal Mirek a to v podobě FT-736 + PA 250 W.
    Po dobrém guláši s knedlíkem (Pavlíno děkujeme) mohl závod začít. Závod rozjel Vašek a vůbec né špatně. Po dvou hodinách jsme měli v logu přes sto QSO a to se z našeho QTH často nestává. Potěšující bylo i to, že to chodilo na jih, což je náš nejvýživnější směr. Spojení kolem 800 km přibývala a tak i bodově jsme byli nad naším standardem. Mirek po vystřídání Vaška držel také naše naděje na dobrý výsledek. Vlastně jsem zapoměl napsat, že cíle jsem po rejpavých dotazech - hi, stanovil tři: pět set spojů, přest sto tisíc bodů a ODX delší jak 859 km. Na dvě hodinky přijel večer i Saša OK1UEI. Byl jsem za to obvzvláště rád, protože to za mě u rádia vzal. Nějak se mě nechtělo vysílat. Kamarádi SRI!
    V neděli jsme se už tak nějak poctivě prostřídali a tak výsledek na konci závodu nás mohl všechny potěšit. Cíle byly splněny dva, ODX (IZ1GZA, 917 km) a počet bodů (cca 148 tisíc). Počet QSO nebyl splněn o dvacet spojů. Přesto jsme byli všichni spokojeni a to myslím i včetně Pavlíny, která tak trochu nakoukla pod pokličku toho našeho krásného bláznoství a v kurzu operátorů v říjnu, už bude přeci jenom zvládat mnohé záludnosti jednodušeji.
   Chtěl bych tímto všem zúčastněným poděkovat za odvedenou práci a dosažený výsledek. To se týká jak aktivních operátorů Mirka, Vaška a Saši, tak i Jirkovi za obdivuhodnou výdrž při obsluze ON4KST tak i týlových pracovníků Pavlíny a Vojty. Cesta domů proběhla dobře a tak už můžeme zase kout pikle jak s říjnovým UHF. Děkujeme všem za spojení 73!
    Celkové výsledky: [www.vhfcontest.net].

 
Band QSO Points
144 MHz 480 148 365

 

 
Mapa QSO
Mapa QSO
 

 
Mirek OK1DOM pripravuje zarizeni.
Mirek OK1DOM pripravuje zarizeni.
 
Michal OK1MTZ pripravuje transformacni clen.
Michal OK1MTZ pripravuje transformacni clen.
 
12 elementu DK7ZB.
12 elementu DK7ZB.
 
Hostina.
Hostina.
 
Zapad slunce.
Zapad slunce.
 
Michal OK1MTZ.
Michal OK1MTZ.
 
Vasek OK1RH.
Vasek OK1RH.
 
Vojta OK1JKV si pripiji s  Pavlinou.
Vojta OK1JKV si pripiji s Pavlinou.
 
Zapsal Michal OK1MTZ
Foto Jirka OK1-35506
Poslední změna: 2014-01-26 22:41:36